Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου 2017

БЕОГРАД: „Mигови“ из Русије стижу до априла на ремонт у Батајницу


ИСКРА на Фејсбуку
Фото: РТС
Шест „мигова 29“ које је Русија поклонила Србији стићи ће идућег месеца или најкасније у априлу у Ваздухопловни ремонтни завод „Мома Станојловић“ у Батајници, где ће бити ремонтовани, речено је Танјугу у Министарству одбране.
Ремонт и модернизацију „мигова“ из састава Ваздушно-космичких снага Русије, као и постојећа четири „мига“, у „Моми“ ће обавити руски експерти, уз помоћ наших стручњака. Цео посао коштаће Србију 185 милиона евра.
„Очекујемо да се крајем ове или почетком наредне године тај процес комплетно заврши и да свих шест авиона буду предати 101. ловачкој авијацијској ескадрили у 204. ваздухопловној бригади“, кажу у Министарству.
После више деценија, коначно је прошле године започело дуго очекивано опремање и модернизација српског Ратног ваздухопловства и противваздухопловне одбране.
Реч је о донацији шест авиона „миг 29“ и ромонту још четири наша ваздухоплова тог типа. Они ће бити опремљени најсавременијим наоружањем, радарима, оптоелектронским системима и уређајима везе а тиме се значајно унапређују способности српског Ратног ваздухопловства.
Како истичу у Министарству, Ратно ваздухопловство и ПВО Војске Србије имају потребан број пилота оспособљених за управљање авионом „миг 29“, у складу са расположивом техником и њиховим задацима, у првом реду контрола и заштита ваздушног простора Републике Србије.
„Свесни смо да је због захтевности пилотског позива обезбеђење кадра један од највећих проблема у ваздухопловству. У протеклом периоду због економске кризе, број летелица као и број налета на авионима типа ‘миг 29’ и ‘миг 21’ значајно су били смањени, пилотски позив постао је мање цењен и млади људи нису имали мотива да се за њега опредељују, па ће у наредних 10 до 15 година бити неопходан одређен број пилота који ће летети на авионима ‘миг-29′“, наводи се у одговору Министарства.
Министарство одбране најављује да ће у складу са тим циљем популаризовати пилотски позив, побољшати статус пилота и техничара и изједначити га са статусом који имају пилоти у земљама које располажу са авионима тог нивоа и вредности.
У Министарству, такође, кажу да су већ започели обуку млађег кадра за управљање авионима, које ће наставити и током 2017. године, а у наредном периоду најављују и обуку и преобуку пилота за авион „миг 29“ у земљи и иностранству уз коришћење симулатора лета за тај ваздухоплов.
Донацију руских „мигова“ је уговорио премијер Александар Вучић током посете Москви крајем прошле године.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Στο ζήτημα της Αλβανίας η Ελλάδα θα έπρεπε να έχει μια στρατηγική που να βασίζεται σε δύο παράγοντες:

  💶 Χρήμα  ✝️ Εθνοτική ταυτότητα Το αλβανικό κράτος είναι μια πλαστή οντότητα όπου χωρίζεται σε δύο μεγάλες ομάδες: Τους Τόσκηδες και τους ...